Palóc Világtalálkozó programja
2013. augusztus 2-3-4.
Bátonyterenye Gyürky-Solymossy kastély
Augusztus 2. (péntek)
12:00 Kiállítások megnyitója a Kastély Múzeumában
Bella Zsuzsanna- MSZOSZ díjas festőművésznő
Somoskői Emese porcelánfestőnő; Nógrády Andor festő
Gere Erzsébet üvegfestőnő
13:00 Palóc Világtalálkozó ünnepélyes megnyitója
Nagy-Majdon József polgármester köszöntője
Haraszti ikrek előadása
13:45 A Palócok regevilága
Palóc Himnusz
Emlékezés Deédesre, a Palócok aranyasszonyára
Deédes aranyasszony szobor avatása
Történelmi képek a palócok múltjából –Arvisurások
15:00 Prof. Papp Lajos előadása
16:00 Karancs Kincse Vegyeskórus
16.00 Istenanya-oltárának ünnepélyes felavatása
17.00 Domaházi Népdalkör műsora
Tóth Imre bácsi A BOLDOG PALÓCOK UNOKÁI címmel a PALÓC TRIOLÓGIÁJÁból tart író-olvasó találkozót, mesedélutánt
Német Péter Mikola TESTTÉ VÁLT HITTITOK címmel tart verseiből költői estet
19:00 Leányvásár-Hajnaltánc; Hunkori mennyegző, párok szövetségének kötése
20:30 „Palócok tüze” Má Tun ünnepe
Tűzön járás
Örömdobolás / Kurul dobosok, Regélő fehér táltos dobkör
Augusztus 3. (szombat)
08:00 Vendégek fogadása, Palóc gasztronómiai fesztivál megnyitója
09:00 Palóc népdal-és mesemondó verseny (zsűri elnök: Agócs Gergő)
Eredményhirdetés 16:00
09:00 A Palóc Világtalálkozó ünnepélyes megnyitója
Ünnepi beszédet mond Borsod-, Heves és Nógrád megye közgyűlésének elnöke, valamint Dikácz Zsuzsanna a Felvidéki palócság nevében
Szeder Fábián-díj átadása
09:150 Palóc települések bemutatkozása, köszöntése
(Bátonyterenye, Tar, Mátravererebély, Ipolyszalka,Veresegyház,Egyházasdengeleg,Eger,Gyöngyös,Balaton, Bogács, Boldog,Nemti,Dorogháza, Domaháza, Almágy, Ózd, Sirok, Zagyvaróna,Salgótarján, Pásztó, Kazár, Váraszó, Szihalom,
a teljesség igénye nélkül)
Elszármazottak köszöntése
12:30-14:00 Ebéd
Forgács Erzsébet, ezüst koszorús nóta énekes
14:00- hajnalig Palóc Lakodalom
a Kontyvirág Táncegyüttes, a Nógrád Táncegyüttes és a
Maconka Táncegyüttes közreműködésével
16:00 Olasz Etelka: Csodaszarvas c. mondás, verses, dalos műsora
19:00 „Palócok szépe” választás
20:00 BaRaKa együttes koncertje
Augusztus 4. (vasárnap)
9:00 – 16:00 Palóc települések művészeti csoportjainak bemutatkozása
Alsó-Garam-menti Kurtaszoknyás falvak bemutatója
Viselet bemutató
Szurdokpüspöki gyermek néptánc
Gyöngyösoroszi Férfi Kórus
Táncoló talpak Tánccsoport
Benedek Józsefné előadása, Bernecebarátiból
Pásztói Rozmaring Népdalkör
11:00 Szentmise
Előadások:
Bernád Ilona, Dibáczi Enikő, Csépe Attila,
Gáspár Ferenc, Jásdi Kiss Imre, Matek Kamill
Mindhárom nap
Aranykard Sárkányos lovagrend bemutatkozása
Magyarok Vására – vásári forgatag
Lovas programok, Íjász bemutató
Huszár konyha
Palóc települések utcája
Jurta falu
Gyógyító falu
Sétakocsikázás
Gyermekek játékfaluja
Mesemondók napja ( Olasz Etelka)
Paál Zoltán emléksátor: kiállítás
Arvisura ismeret
Rovásírás oktatás
Nosztalgia Vidámpark
Kihelyezett Ifjúsági Információs Pont
HVDSZ 2000
Abigél Közhasznú Egyesület
Palócokért Egyesület
Könyvbemutatók : dr.Mangó Gabriella
Bernád Ilona, F.Molnár Gabriella, Magura Kalemandra Zsuzsa
Dr.Füst Antal
Ingyenes sátorozásra van lehetőség az arra kijelölt táborhelyen.
A szervezőség a műsorváltozás jogát fönntartja.
30/ 698 77 03 Berze Marianna szervező
30/338 08 02 Kovács László elnök
Kun vendégként az Iloncsuk szabadcsapatot üdvözölhetjük! Igaz palóc szeretettel várjuk Őket!